Jdi na obsah Jdi na menu
 


Terárium-šnečí domov

16. 1. 2007

1) VELIKOST-Je nutné , mít šnečka ve správně velké ubikaci.Ještě než si terárko a šnečka koupíte, vyberte pro terárium nejvhodnější místo (nejlépe někde kde je více světla , a někde kde můžeme se šnečkem bezpečně manipulovat), místo změřte a zhodnoťte , zda-li je dostačující.Nejmenší vhodná velikost je v poměru d:š:v-60:50:30 na jednoho šnečka.Na dva a více samozřejmně terárko větší (na každého dalšího šneka asi jedna třetina terárka).

2) ZAŘÍZENÍ- a)substrát-nejlépe lignocel(kokosová drť) , nebo i něco jiného , substrát však musí dobře držet vlhkost a měl by být mírně sypký , šneci se totiž děsně rádi zahrabávají.Písek rozhodně není vhodný,na šneky se balí a na jejich stravu jakbysmet.Můžete ale například použít jemný štěrk smísený s hlínou.Substrát měníme podle potřeby.

                                       b)voda-bazének ani mistička s vodou není nutností, protože šneci přijímají vodu z potravy, nebo ze stěn terária při rosení.Občas se ale rádi vykoupou , takže jim bazének neuškodí.Musí v něm však být málo vody , protože v hloubce by se mohli utopit ( doporučená hloubka:max 3 mm,spíše míň).

                                       c)ostatní- nějaké kameny( oblázky ),velká větvička na lezení , (miska na jídlo-není nutná),kdyštak nějaký domeček v přírodním stylu (dá se koupit veš zveroši),pro lepší vzhled nějaké umnělé kytky (živé okusují).

                                       d)sépiová kost-naprostá nezbytnost(kvůli tvorbě ulity)Dá se dát s jídlem anebo zavěsit nad větvičku.3neci ji okusují.Obrazek

                 ObrazekObrazek