Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nového ve Šnekově- I. číslo

6. 10. 2007

Zajímavosti

ŠNEČÍ ZÁVODY ( snail's competition )

I šneci mají své závody, které se pořádají i v Česku. v podstatě je to o tom, že se udělá dráha, na kterou se postaví šnečci a jejich úkolem je doběhnout co nejrychlejc do cíle, kde na ně čeká hlávkový salát.

FOTO MĚSÍCE

     Tapeta: Šneci

A DALŠÍ FOTEŠKY:

              Obrazek

 

šnek

Zábava

ŠNEČÍ PŘESMYČKY

1) a t a n i ch a

2) t a l u i

3) ž l e h m ý ď

4) r e r á t k o

řešení na konci

Příběh šneka Bambiho Helix pomatia - hlemýžď zahradní

JAK SE TO VŠECKO SEBĚHLO

Ahoj, tady šnek Bambi! budu vám vyprávět, jak se z obyčejného zahradního šneka stane domácí mazlíček.

       To jsem byl eště jen obyčejnej šnek, co žil na zahradě ňákýho pana Beneše. Mno, moc klid sem neměl, pořád mně honili, samý postřiky...a pak jednoho dne, když sem se pouštěl do salátový okurky, mě najednou něco zvedá za ulitu do vejšky! Sem se vám lek, až se ve mně dítě hnulo....Mno, skončil sem v malý průhledný škatulce a ňáká holka si mě nesla domů! Taková drzost! Asi po půl hodině sme dorazili k ní domů a ona mně dala do nějaký skleněný bedny (teď už vím, že se tomu říká terárko). Páni, ale tam to bylo fajn! Úplnej šnečí ráj! Bylo to terárko asi 50x60 cm a bylo tam spousta umělých kytiček, velký kámen, větvička, bazének, kokosový ořech, pod který jsem se moh schovat a.........jídlo!spousta salátu!Hned jsem to tam prošmejdil a Lenča (tak se ona dívka jmenovala) se tak ukázala jako fajn holka! Teď u nich bydlím a mám se fajn! zase se ozvu!

Hlavní téma-Zahrabávání

Zahrabávání

Divili byste se, ale i šneci se zahrabávají. Děla jí to když je sucho, a v nižších vrstvách půdy je víc vlhčeji nebo v zimě. Šnek se  na zimu zavíčkuje a zahrabe, a tak přežije jinak nehostiné podmínky. I vám se může stát, že se váš šnek zahrabe. Může to být znamení toho že je mu teplo nebo sucho a to byste měli dát do pořádku. Nebo se možná snaží utéct.

POZOR! Nezaměňujte zahrabávání s děláním důlku! Pokud máte dva šneky a stane se že si začnou vyhrabávat důlky např. v rohu terária, znamená to že se chystají klást vajíčka!

Dodatek

ŘEŠENÍ

Řešení přesmyček:

1)atanicha- achatina

2)talui- ulita

3)žlehmýď- hlemýžď

4)rerátko- terárko